Opracowanie projektu zamknięcia i rekultywacji składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Odrzywół

Zamawiający Gmina Odrzywół informuje, że w związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi zapytania ofertowego na zadanie pn.: „Opracowanie projektu zamknięcia i rekultywacji składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Odrzywół”, termin składania ofert zostaje wydłużony. Nowy termin składania ofert: 05 kwietnia 2019 r; do godz. 11:30.

Znak sprawy: IT-6710.06.2019           Odrzywół, dnia 20.03.2019 r.

Zapytanie ofertowe

na realizację zadania pn.:

Opracowanie projektu zamknięcia i rekultywacji składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Odrzywół.

(zamówienie o wartości poniżej 30.000,00 euro netto, w niniejszym postępowaniu nie stosuje się przepisów ustawy pzp (art. 4 pkt 8).

Wójt Gminy Odrzywół zaprasza do złożenia oferty na: Opracowanie projektu zamknięcia i rekultywacji składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Odrzywół.

I. Opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie projektu zamknięcia i rekultywacji składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Odrzywół.

Podstawa opracowania: Decyzja nr 112/18/PZ.O z dnia 12 grudnia 2018 roku Marszałka Województwa Mazowieckiego.

2.1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m. in.:

  1. Projekt zamknięcia i rekultywacji składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Odrzywół,
  2. Dokumenty niezbędne do decyzji i uzgodnień środowiskowych, jeżeli takowe będą niezbędne.
  3. Dokumenty niezbędne do zezwoleń lub zgłoszeń budowlanych, jeżeli takowe będą niezbędne.

2.2. Dokumentacja projektowa zamknięcia i rekultywacji składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Odrzywół winna zawierać m. in.:

  • położenie rekultywowanego składowiska,
  • warunki hydrogeologiczne, morfologia i hydrografia rekultywowanego terenu, na którym znajduje się przedmiotowe składowisko,
  • budowa geologiczna przedmiotowego terenu,
  • zmiany w środowisku przyrodniczym wywołane działalnością przemysłową,
  • opis materiałów zakwalifikowanych do zrealizowania procesu rekultywacji,
  • projektowane kierunki rekultywacji i zagospodarowania terenu zdegradowanego,
  • opis prac przygotowawczych przed podjęciem robót rekultywacyjnych,
  • rozwiązania projektowe rekultywacji technicznej i biologicznej,
  • część graficzna przedstawiająca w formie map i przekrojów, zastosowane rozwiązania rekultywacyjne.

2.3. Dokumentacja projektowa winna zawierać w szczególności.

  • Projekt Techniczny (rekultywacja techniczna i biologiczna) – 5 egz.,
  • kosztorys inwestorski – 2 egz.
  • kosztorys nakładczy (ślepy-ofertowy) – 2 egz.
  • przedmiary robót – 2 egz.
  • wersja elektroniczna opracowania w/w dokumentacji w formatach do wyboru (Word, .pdf) – 1 szt. CD),

2.4. Techniczny sposób zamknięcia składowiska odpadów polegać będzie na:

a) uformowaniu powierzchni zdeponowanych odpadów w sposób zapewniający odpływ wód opadowych zgodnie zaprojektowanym w „EKSPERTYZIE DOTYCZACEJ ZAMKNIĘCIA SKŁADOWISKA ODPADÓW INNYCH NIŻ NIEBEZPIECZNE I OBOJĘTNE W M. ODRZYWÓŁ, GMINA ODRZYWÓŁ, POWIAT PRZYSUSKI, WOJ. MAZOWIECKIE” ukształtowaniem odpadów na rzędnych 160,13 – 160,50 m n.p.m. z zachowaniem spadku wierzchowiny 1% i nachylenia skarp od 1:6,8 do 1:2,5.

b) przykryciu skarp i wierzchowiny odpadów warstwą wyrównawczą o miąższości 20 cm, tak że wierzchowina kształtować się będzie na wysokości 160,33 – 160,70 m n.p.m.

c) przedłużeniem 4 istniejących studni odgazowania (jedna studnię wyposażoną w pochodnię do spalania gazu składowiskowego i podłączoną do niej pozostałe 3 studnie odgazowania) ponad zaprojektowane rzędne okrywy rekultywacyjnej (warstwy glebotwórczej).

2.5. Jednostka Projektująca zobowiązana jest do:

  • uzgodnienia przed przystąpieniem do prac projektowych z Zamawiającym szczegółów rozwiązań projektowych i innych związanych z planowaną inwestycją po zaakceptowaniu rozwiązań przedstawionych w koncepcji wraz z orientacyjnym kosztem prac zamknięcia i rekultywacji składowiska odpadów;
  • sporządzenia dokumentacji projektowej spełniającej wymogi ustawowe;
  • opracowania kosztorysu inwestorskiego w zakresie i formie zgodnie przepisami prawa.

2.6. Inne dodatkowe obowiązki projektanta:

  • dokumentację niezbędną do uzyskania wszelkich opinii, uzgodnień i pozwoleń wymaganych przepisami dostarcza projektant na swój koszt. Czynności te projektant wykonuj w imieniu zamawiającego,
  • wykonawca zobowiązuje się dostarczyć opracowanie w 5ciu egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej CD, DVD sporządzonej w formacie pdf/word w ilości 1 sztuki,
  • kosztorys inwestorski oraz kosztorys nakładczy należy opracować 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz wersji elektronicznej CD/DVD sporządzonej w formacie pdf w ilości 2 sztuk,
  • projektant udzieli zamawiającemu rękojmi na wykonana dokumentację na okres 3 lat od daty przekazania opracowania,
  • w terminie rękojmi projektant zobowiązuje się nieodpłatnie do wprowadzenia wszelkich niezbędnych zmian i aktualizacji dokumentacji projektowej,
  • w przypadku ogłoszenia postępowania na roboty budowlane opisane w dokumentacji projektowej projektant zobowiązuje się do udzielenia pomocy technicznej, a także udzielania odpowiedzi na zadawane przez oferentów pytania do dokumentacji projektowej.

4. Przedmiot zamówienia obejmuje także przeniesienie autorskich praw majątkowych do opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej i zawartych w niej rozwiązań na Zamawiającego oraz do pełnienia nadzoru autorskiego.  Pełnienia nadzoru autorskiego należy uwzględnić w cenie podanej w ofercie.

5. W zakresie pełnienia nadzoru autorskiego wielobranżowego nad inwestycją wykonaną w oparciu o wykonaną dokumentację, zakres nadzoru autorskiego Wykonawcy obejmuje czynności wynikające z treści ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo budowlane ( j.t. Dz.U.2017 poz. 1332.).

6. W dokumentacji projektowej zabrania się opisywania materiałów i urządzeń za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Wykonawca nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszy sformułowanie „o parametrach wyższych lub równoważnych”. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest sporządzić szczegółowy opis, w jaki sposób równoważność może być weryfikowana przez Zamawiającego.

7. Dokumentacja projektowa, jako opis przedmiotu zamówienia, powinna spełniać wszystkie wymogi ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

8. Projektant będzie zobowiązany do uzgodnienia z Zamawiającym projektowanych rozwiązań technologicznych i materiałowych.

9. Zaleca się, aby Wykonawca zapoznał się z lokalnymi warunkami realizacji przedmiotu zamówienia oraz zdobył wszelkie informacje niezbędne do właściwego przygotowania oferty i prawidłowego wykonania dokumentacji projektowej objętej przedmiotem zamówienia. Wszelkie utrudnienia wynikające z warunków realizacji przedmiotu zamówienia należy uwzględnić w cenie podanej w ofercie. Zamawiający zaleca Wykonawcom dokonanie wizji lokalnej w terenie przed przystąpieniem do przygotowania oferty, celem sprawdzenia warunków związanych z wykonaniem prac będących przedmiotem zamówienia oraz celem uzyskania wszelkich dodatkowych informacji koniecznych i przydatnych do oceny prac, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania zamówienia. Koszty związane z przeprowadzeniem wizji w terenie ponosi Wykonawca.

10. Wykonawca udzieli gwarancji jakości dla dokumentacji projektowej stanowiącej przedmiot umowy.

11. Szczegółowe warunki gwarancji jakości określone zostały we Wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do Zapytania ofertowego.

II. Termin wykonania dokumentacji: 31.07.2019 r.

III. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis oceny spełnienia tych warunków.

W postępowaniu mogą brać udział wykonawcy posiadający niezbędną wiedzę, dysponujący potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia oraz doświadczeniem.

Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że: a) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, wykonał co najmniej jedną dokumentację projektowo – kosztorysową związaną z zamknięciem i rekultywacją składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne (na załączniku nr 2 do zapytania ofertowego).

UWAGA: Do wykazu prac projektowych należy załączyć dowody określające czy te usługi zostały wykonane należycie.

Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w załączniku nr 3 do Zapytania ofertowego imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych i doświadczeniu tych osób.

IV. Kryteria oceny ofert

1) Cena - 100%
Dla kryterium ceny punkty będą przyznawane według wzoru matematycznego:
C= (Cmin / Cbad) x 100
C- liczba punktów w kryterium „cena”
Cmin- najniższa cena spośród cen złożonych ofert
Cbad- cena badanej oferty

V. Opis przygotowania oferty

Oferty należy złożyć na załączonym druku – Formularz Oferty – załącznik nr 1 do zapytania cenowego.
Do oferty należy załączyć:

a) wykaz wykonanych prac projektowych (załącznik nr 2 do zapytania ofertowego).

b) wykaz osób przewidzianych do wykonania zamówienia (załącznik nr 3 do zapytania ofertowego).

c) dowody określające czy usługi zostały wykonane należycie.

Oferty wraz załącznikami należy przesłać lub złożyć do dnia 29.03.2019 r. do godz. 11:30 w Urzędzie Gminy w Odrzywole ul. Warszawska 53, 26-425 Odrzywół, sekretariat - pokój nr 14 , w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Opracowanie projektu zamknięcia i rekultywacji składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Odrzywół”, nie otwierać przed dniem 29.03.2019 r. do godz. 11:00”.

VI. Osobami uprawnionymi do porozumiewania się z Wykonawcami są:

W sprawach przedmiotu zamówienia:

  • Anna Skowron – tel. (48) 6716057 w. 51 e-mail: askowron@odrzywol.eu

W sprawach proceduralnych:

  • Marek Matuszczak – tel. (48) 6716057 w. 47 e-mail: mmatuszczak@odrzywol.eu

Informacje można uzyskać w dni robocze od poniedziałku do czwartku w godz.7:30-15:30,w piątki 8:00 – 16:00.
O wynikach postępowania jego uczestnicy zostaną poinformowani drogą listowną, faksem lub pocztą elektroniczną na ich wniosek.

VII. Informacja o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany jest przed

zawarciem umowy przedłożyć na żądanie Zamawiającego:

a) w przypadku wyboru oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

umowę regulującą współpracę tych podmiotów (w formie oryginału lub kserokopii potwierdzonej za

zgodność z oryginałem przez Wykonawcę,

b) uprawnienia budowlane do kierowania pracami projektowymi w wymaganych branżach, jak również zaświadczeń o przynależności osób do właściwej Izby Inżynierów.

Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia niniejszego postępowania bez podania uzasadnienia, a także do pozostawienia postępowania bez wyboru oferty.

Z up. Wójt

mgr Andrzej Marszałek

  ZASTĘPCA WÓJTA