artykuł nr 1

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE - ZAKOŃCZONY

Wójt Gminy Odrzywół ogłasza otwarty nabór na wolne stanowisko urzędnicze- podinspektor ds. gospodarki komunalnej / pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych

w Urzędzie Gminy w Odrzywole ul. Warszawska 53, 26-425 Odrzywół

Stanowisko pracy:

1. Podinspektor ds. gospodarki komunalnej/pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych Urzędzie Gminy w Odrzywole.

2. Wymagania niezbędne od kandydatów:

  1. obywatelstwo polskie;
  2. wykształcenie wyższe - administracyjne lub prawnicze;
  3. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  4. brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  5. nieposzlakowana opinia, wysoka kultura osobista;
  6. stan zdrowia umożliwiający pracę na w/w stanowisku;
  7. znajomość przepisów ustaw: o samorządzie gminnym, Kodeks postępowania administracyjnego, ustawy o gospodarce komunalnej, ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, ustawy prawo wodne, ustawy prawo ochrony środowiska, ustawy o ochronie informacji niejawnych;
  8. posiadanie umiejętności planowania i organizacji pracy;
  9. posiadanie uprawnień do pełnienia obowiązków Pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych.

3. Dodatkowe wymagania od kandydatów:

  1. staż pracy w administracji samorządowej co najmniej 2 lata (na podobnym stanowisku);
  2. obsługa komputera: pakiet Office;
  3. umiejętność obsługi mediów społecznościowych;
  4. predyspozycje osobowe: komunikatywność, bezkonfliktowość, umiejętność pracy samodzielnie i w zespole, umiejętność podejmowania decyzji;
  5. posiadanie prawa jazdy kat. B;
  6. dyspozycyjność;

4. Zadania wykonywane na stanowisku:

  1. z zakresu gospodarki komunalnej:
    1. prowadzenie rejestru umów na dostawę wody i odprowadzanie ścieków;
    2. prowadzenie ewidencji zbiorników bezodpływowych;
    3. prowadzenie rejestru właścicieli gospodarstw domowych, które nie zawarły umów na odbiór ścieków bytowych z Gminą lub innym uprawnionym podmiotem;
    4. kontrola gospodarstw, które nie posiadają umów na odbiór ścieków bytowych;
    5. określanie warunków na przyłączenia do instalacji wodno – kanalizacyjnej;
    6. nadzór nad organizacją prac pracowników Referatu z zakresu gospodarki komunalnej;
    7. zamawianie i dystrybucja oleju napędowego do pojazdów będących na stanie Gminy Odrzywół;
    8. współpraca przy sporządzaniu sprawozdań z zakresu gospodarki wod-kan;
    9. odczyty i inkaso należności za pobór wody i odprowadzanie ścieków;
    10. nadzór nad hydroforniami i SUW na terenie Gminy Odrzywół;
    11. nadzór nad praca gminnej oczyszczalni ścieków komunalnych oraz przepompowniami.
  2. Zadania z zakresu ochrony informacji niejawnych:
    Pełnienie funkcji Pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych, do którego należy:
    1. prowadzenie kancelarii materiałów niejawnych;
    2. zapewnienie ochrony informacji niejawnych, w tym stosowanie środków bezpieczeństwa fizycznego;
    3. zapewnienie ochrony systemów teleinformatycznych, w których są przetwarzane informacje niejawne;
    4. zarządzanie ryzykiem bezpieczeństwa informacji niejawnych, w szczególności szacowanie ryzyka;
    5. kontrola ochrony informacji niejawnych oraz przestrzegania przepisów o ochronie tych informacji, w szczególności okresowa (co najmniej raz na trzy lata) kontrola ewidencji, materiałów i obiegu dokumentów;
    6. prowadzenie szkoleń w zakresie ochrony informacji niejawnych mających na celu zapoznanie z:
      1. przepisami dotyczącymi ochrony informacji niejawnych oraz odpowiedzialności karnej, dyscyplinarnej i służbowej za ich naruszenie, w szczególności za nieuprawnione ujawnienie informacji niejawnych;
      2. zasadami ochrony informacji niejawnych w zakresie niezbędnym do wykonywania pracy lub pełnienia służby, z uwzględnieniem zasad zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa informacji niejawnych, w szczególności szacowania ryzyka;
      3. sposobami ochrony informacji niejawnych oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia dla takich informacji lub w przypadku ich ujawnienia;
    7. prowadzenie zwykłych postępowań sprawdzających oraz kontrolnych postępowań sprawdzających;
    8. prowadzenie aktualnego wykazu osób zatrudnionych lub pełniących służbę w jednostce organizacyjnej albo wykonujących czynności zlecone, które posiadają uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych, oraz osób, którym odmówiono wydania poświadczenia bezpieczeństwa lub je cofnięto.

5. Warunki pracy:

Praca w pełnym wymiarze czasu pracy, przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie polegająca na wykonywaniu czynności biurowych, tworzeniu dokumentów w formie elektronicznej i papierowej. Praca na samodzielnym stanowisku, w siedzibie Urzędu Gminy w Odrzywole na parterze budynku. Budynek przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

6. Wskaźnik zatrudnienia:

W miesiącu wrześniu 2023 roku wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosił poniżej 6 %.

7. Wymagane dokumenty:

  1. list motywacyjny;
  2. życiorys (CV);
  3. kwestionariusz osobowy;
  4. kopia dokumentu poświadczającego wykształcenie, np. dyplom;
  5. inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacjach i umiejętnościach np.: kopie zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach, referencje;
  6. oświadczenia kandydata o braku prawomocnego skazania za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  7. oświadczenia kandydata o korzystaniu z pełnej zdolności do czynności prawnych i z pełni praw publicznych;
  8. oświadczenie kandydata o stanie zdrowia pozwalającym na zatrudnienie na określonym stanowisku;
  9. oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych.

Przed zawarciem umowy o pracę wybrany kandydat składa informację z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności.

8. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w terminie do 25.10.2023 r. do godz. 12.00:

  1. w formie papierowej osobiście w godzinach pracy w sekretariacie Urzędu Gminy w Odrzywole ul. Warszawska 53, 26-425 Odrzywół, kurierem lub  za pośrednictwem poczty dopiskiem "Nabór na stanowisko podinspektora ds. gospodarki komunalnej /pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych" w Urzędzie Gminy w Odrzywole. Liczy się data wpływu dokumentów do Urzędu Gminy.
  2. Dokumenty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Ogłoszenie o naborze opublikowane jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Odrzywół bip.odrzywol.akcessnet.net w zakładce „Praca - nabory/konkursy” oraz umieszczone na tablicy informacyjnej Urzędu Gminy w Odrzywole.

9. Kandydaci, którzy spełnią wymogi formalne określone w niniejszym ogłoszeniu zakwalifikowani zostaną do II etapu – rozmowy kwalifikacyjnej. O terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie, bądź na adres e-mail. Informacja zostanie zamieszczona również w Biuletynie Informacji Publicznej.

10. Z wybranym kandydatem zawarta będzie umowa o pracę:

a) w przypadku kandydatów podejmujących po raz pierwszy pracę na stanowisku urzędniczym w administracji samorządowej, zostanie zawarta umowa o pracę na czas określony, nie dłuższy niż 6 miesięcy;

b) z kandydatem posiadającymi staż pracy na stanowisku urzędniczym w administracji samorządowej, zostanie zawarta umowa o pracę na czas nieokreślony.

11. Informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na podanej wyżej stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Odrzywole oraz na tablicy informacyjnej Urzędu Gminy.

Dostępne kategorie:
Ogłoszenia
Wyniki naboru